Umělecká agentura
tel.: +420 732 963 399
e-mail: czech@music-agency.cz

 

Osobnosti » Martina Kociánová

 

Martina Kociánová
moderátorka, mezzosopranistka

 

Původně si mezzosopranistka a moderátorka vybrala profesi historičky. Historii a muzeologii studovala na Slezské univerzitě v Opavě. Současně vystudovala i ostravskou Lidovou konzervatoř.

Souběžně se svojí hlavní profesí moderátorky hostuje v divadlech v Česku,koncertuje doma i v zahraničí a spolupracuje s mnoha hudebními tělesy.Do divadla vstoupila prostřednictvím muzikálu.Tři roky zpívala jednu ze sólových rolí v úspěšném muzikálu Krysař.Po té se zaměřila především na klasickou hudbu.Zúčastnila se mezinárodních pěveckých soutěží.

Hostovala ve Státní opeře Praha, v Hudebním divadle v Karlíně, v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v Městském divadle Karlovy Vary a pravidelně hostuje v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.
Ve svém repertoáru má mezzosopránové i některé sopránové role,řadu písňových cyklů a oratorních skladeb.
Koncertuje nejen na domácích scénách,ale také v Německu,Rakousku,Japonsku či na Kypru.Ve své koncertní činnosti se věnuje i dětem.Koncertní program „Vážná“ hudba nemusí být vážná“ se snaží mladým lidem přiblížit klasickou hudbu a osobnost W.A.Mozarta.
Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

S Českým komorním triem spolupracuje Martina Kociánová již řadu let. Zpívá za doprovodu Českého komorního tria ( flétnista Daniel Havel, houslista Pavel Hrda a kontrabasistka Eva Šašinková) skladby a operní árie z období baroka i klasicismu, nyní připravují nový pořad ve kterém zazní díla českých autorů a operní árie slavných skladatelů z období romantismu. Martina Kociánová pořad poutavě doprovází mluveným slovem.


Typy pořadů:

Mistři operních árií
Vánoční koncert

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.