Umělecká agentura
tel.: +420 732 963 399
e-mail: czech@music-agency.cz

 

Osobnosti » František Novotný

 

František Novotný
básník, spisovatel, moderátor Českého rozhlasu


PhDr. František Novotný - je český rozhlasový redaktor, scénárista, publicista, moderátor, básník, písňový textař a odborník na krizovou komunikaci. 
Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a Fakultu žurnalistiky v Praze. Přes 30 let pracoval v Československém rozhlasu, nyní v Českém rozhlasu,  kde připravoval hudební pořady 3 x 60 a to stereo, Textempore nebo Šansony, songy a písničky (s herečkou Janou Hlaváčovou). Po Sametové revoluci působil jako vedoucí Redakce vysílání pro zahraniční krajany. ČRo Dvojka vysílala několik let  jeho společný pořad s Luďkem Munzarem Okouzlení slovem. Na Dvojce František Novotný vysílá také pravidelně moderuje nedělní Dobré ráno, Česko!.

Dlouhodobě spolupracoval se skupinou Spirituál kvintet, především jako textař, ale i jako hudební režisér jejích koncertů. Je znám jako originální básník, jenž napíše během 10 minut na tři náhodně zvolená slova krátkou báseň jako oblíbené zpestření pro zábavu posluchačů koncertů skupiny, což bylo zaznamenáno i na gramofonových deskách. Písňové texty tvoří i pro další interprety. V posledních letech se věnuje veršům pro děti, básně píše k obrázkům Karla Franty.
S Pražským smyčcovým duem navázal spolupráci v roce 2017. O velkém ohlasu společných pořadů hovoří nejen řada koncertů, ale též nové pořady, které si publikum vposledních letech vyžádalo.

 

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.