Umělecká agentura
tel.: +420 732 963 399
e-mail: czech@music-agency.cz

 

Komorní hudba » České komorní trio

 

České komorní trio

Daniel Havel - flétna, Pavel Hrda - housle, Eva Šašinková - kontrabas
                            

Komorní soubor působí na české hudební scéně od roku 2008. S úspěchem absolvoval řadu koncertů a spolupracuje s významnými osobnostmi např. s Martinou Kociánovou, Marií Retkovou a dalšími. Je jedním ze souborů, které nabízí také celovečerní programy v nichž se spojuje hudba s mluveným slovem.
Daniel Havel – flétna
Je absolventem AMU v Praze ve třídě doc. Radomíra Pivody. V průběhu vysokoškolského studia se zúčastnil mistrovských kurzů Petera Lukase Grafa ve švýcarském Schaffhausenu, dále u Felixe Renggliho, Anderse Ljungar-Chapelona a Phillipa Bernolda.  Od roku 2008 intenzivně spolupracuje s ansámblem pro soudobou hudbu "Ostravská banda", jehož členové jsou mladí instrumentalisté z Evropy a USA, specializující se na její interpretaci. Společně s nimi vystoupil např. v Carnegie Hall či Lincolnově centru v New Yorku, Akademii umění v Berlíně, Hudebním centru Vredenburg v Utrechtu a na festivalu Pražské jaro,kde v r. 2008 uvedl jako sólista skladbu Petra Kotíka Solos and Incidental Harmonies.Pro Český rozhlas natočil skladby Jacquese Iberta a českého skladatele Otomara Máchy. Spolupracoval mj. s Moravským komorním orchestrem, s Českými komorními sólisty a Moravskou filharmonií.Od roku 2007 je členem orchestru Národního divadla v Praze. Od roku 2012 též alternoval jako první flétnista České filharmonie .


Pavel Hrda – housle
Po studiích na konzervatoři v Ostravě završil své hudební vzdělání na HAMU v Praze ve třídě doc. J. Pazdery (1995). Po ukončení studia působil v orchestrech- Česká filharmonie, Virtuosi di Praga, Solisti di Praga. S úspěchem vystupoval na koncertních pódiích v České republice i zahraničí.V současné době se věnuje pedagogické činnosti a vystupuje sólově a v komorních souborech. Je laureátem mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec – 2.cena a získal 1.cenu na Soutěži konzervatoří. Vystupuje především jako sólista a člen komorních souborů. Věnuje se koncertní a pedagogické činnosti.

Eva Šašinková – kontrabas
V roce 1997 ukončila absolutoriem studium na HAMU v Praze ve třídě doc.J. Hudce. Věnuje se sólové a komorní činnosti.Specializuje se mj. na hru na klasický violon 18.st.,čímž se řadí mezi několik málo violonistů na světě. Mezi její největší úspěchy v sólových soutěžích patří 1.cena Mezinárodní kontrabasové soutěže v Debrecenu (Maďarsko), 4.cena na I.celosvětovém festivalu kontrabasistů v Mittenwaldu (Německo),3.cena na II. celosvětovém festivalu kontrabasistů v Avignonu (Francie).Je absolutní vítězkou Mezinárodní kontrabasové soutěže (ČR) a laureátkou mezinárodní kontrabasové soutěže G.Bottesiniho v Parmě(Itálie). Obdržela Zlatý diplom v soutěži „Motorola-hudba Evropy a je držitelka ceny Josefa Hlávky – „Nadání Hlávkovy nadace“. Kromě koncertování se věnuje také pedagogické a publikační činnosti.

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.